ie zatrudnione przez ciebie osoby. Po prostu musicie z nich skorzystać i musicie to robić okresowo, powtarzając je zwykle co kilka lat. Z pomocą takich specjalistycznych szkoleń uda ci się właściwie zabezpieczyć miejsce pracy przed pożarem, a także odpowiednio zareagować w momencie, gdy już jakimś cudem do niego dojdzie (tu przydaje się głównie pierwsza pomoc). Całą gamę szkoleń przeciwpożarowych można podzielić na trzy typy kursów. Są to kolejno: szkolenia wstępne, szkolenia podstawowe oraz szkolenia specjalistyczne. Te pierwsze są najważniejsze, bo to z nich skorzysta większość nowych pracowników. Jeżeli zatrudniłeś ostatnio nowe osoby na różne stanowiska, pamiętaj też koniecznie, by zorganizować dla nich zarówno podstawowy kurs ppoż, jak i szkolenia bhp, które są tak samo ważne.
Niedopełnienie tego obowiązku sprawia iż w
Szeroka oferta, najwyższa jakość i profesjonalne podejście.
Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy spoczywa na barkach pracodawcy. To on musi zorganizować wymagane przez Kodeks Pracy szkolenia, mające na celu zaznajomienie pracowników z niebezpieczeństwami, które mogą pojawić się w toku wykonywania codziennych obowiązków.
Celem szkoleń BHP jest zapoznanie całego personelu z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz higieny pracy. W czasie ich trwania pracodawcy oraz pracownicy zdobywają wiedzę na takie tematy, jak procedury przeciwpożarowe oraz pierwsza pomoc, która w nagłych sytuacjach może okazać się umiejętnością o kluczowym znaczeniu.
Szkolenia BHP i ppoż. są nie tylko ważnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale także wymogiem prawnym. Niedopełnienie tego obowiązku sprawia, iż w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia to pracodawca odpowiada za wszelkiego rodzaju szkody. Zlekceważenie szkoleń BHP może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje, zarówno finansowe, jak i te natury prawnej.
Oszczędź sobie przyszłych kłopotów i zamów profesjonalne szkolenia BHP dla Twojej firmy.
To leży po stronie pracodawcy
Każdy zakład pracy zobowiązany jest do wywiązywania się z obowiązków i przestrzegania praw, które przysługują pracownikowi. Pracownik natomiast podejmując pracę i podpisując umowę zgadza się na realizowanie powierzonych mu zadań, które zostały zawarte w umowie. Obie strony powinny mieć pełną świadomość, jakie prawa i obowiązki spoczywają na nich.
Jak wygląda szkolenie BHP?
Szkolenia BHP ma na celu zaznajomić pracownika ze stanowiskiem pracy i ewentualnymi zagrożeniami, które mogą wydarzyć się w czasie wykonywania pracy. Szkolenie BHP jest szkoleniem z bezpieczeństwa i higieny pracy. Zasady bhp i ppoż. są kompleksową ochroną bezpieczeństwa pracowników, aby chronić ich w miejscu pracy, dbać o ich zdrowie. Dodatkowo pracodawca zobowiązany jest zapewnić sprawne działanie systemu pierwszej pomocy. Pierwsza pomoc wymaga pewne środki i sprzęt, który jest potrzebny w czasie udzielenia pracownikowi pierwszej pomocy. To leży po stronie pracodawcy. W czasie szkolenia należy wskazać pracownikom punkty pierwszej pomocy.
kiedy współpracownik nagle zasłabnie lub dziecko
Przeprowadzenie szkolenia bhp jest jednym z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy, wynikającym z Kodeksu Pracy. Celem szkolenia bhp jest przekazanie pracownikom wiedzy niezbędnej do wykonywania przez nich obowiązków, a także przeciwdziałanie wypadkom i chorobom zawodowym mogącym pojawić się w czasie pracy. Szkolenia bhp dzielą się na: wstępne i okresowe. Dopuszczenie osoby do pracy bez odpowiedniego przygotowania grozi poważnymi konsekwencjami - karami pieniężnymi. Równie ważne są szkolenia ppoż. Prowadzone jako szkolenie wstępne polegają na zapoznaniu nowych pracowników z "Instrukcją bezpieczeństwa pożarowego", obowiązującą w obiektach. Każdy szeregowy pracownik jest zapoznawany z zagrożeniami pożarowymi występującymi w miejscu pracy, zaś pracownicy nadzorujący zabezpieczenie prac niebezpiecznych pożarowo odbywają szkolenia ppoż. specjalistyczne. Pierwsza pomoc - szkolenia z tego zakresu mogą być przydatne w wielu sytuacjach, zarówno zawodowych, jak i życiowych, np. kiedy współpracownik nagle zasłabnie lub dziecko uderzy się w głowę. Pierwsza pomoc jest zagadnieniem ciągle jeszcze wymagającym rozpowszechnienia, jednak firmy przeprowadzające takie kursy coraz bardziej zwracają uwagę na praktyczny charakter zajęć.